Sergi

A A

Sergi

“Küçük Muallimlerin Elişi Albümü” Sergisi(2010)

Hünkar Köşkü Müzesi’nde bulunan ve dış kapağında “Erkek Muallim Mektebi Resim Dersleri” yazılı olan albüm, Atatürk’e, 1925 yılında, bu köşkte hediye edilmiştir. 2010 yılında müze bahçesinde düzenlenen sergi, 19 Mayıs-31 Ekim tarihleri arasında izlenimde kalmıştır.

“V. Mehmet Reşat’ın Bursa’ya Gelişi” Konulu Fotoğraf Sergisi
Daha önce Kent Müzesi’nde  izleyiciye sunulan sergi, ardından 11 Haziran-30 Haziran  2014 tarihleri arasında Hünkar Köşkü Müzesi Havuzlu Salon’da izlenime sunulmuştur.
 
“Cumhuriyet Dönemi Türkiyesi” Kara Kalem Resim sergisi(04-23 Kasım 2014)

04 Kasım-23 Kasım 2014 tarihleri arasında “Cumhuriyet Dönemi Türkiye’si” Kara kalem karma resim sergisi Hünkar Köşkü Müzesi Havuzlu Salon’da izlenime sunuldu.

“Osmanlı Padişah Portreleri” Kara Kalem Resim Sergisi(07 Nisan-31 Mayıs 2015)

07 Nisan-31 Mayıs 2015 tarihleri arasında “Osmanlı Padişah Portreleri” kara kalem karma resim sergisi Hünkar Köşkü Müzesi Havuzlu Salon’da izlenime sunuldu.

“Gerçekçi Heykeller Hünkar Köşkü’nde”- 18 Mayıs 2015


Tarih Hünkar Köşkü Müzesi’nde yeniden canlandı.

Hünkar Köşkü’ne gelen Osmanlı Padişahlarından Sultan Abdülmecid, Sultan Abdülaziz ve Sultan Mehmet Reşat’a ait heykellerin yanı sıra çeşitli Bursa ziyaretlerinde Hünkar Köşkü’nde kaldığı bilinen Mustafa Kemal Atatürk’e ait gerçekçi heykeller müze de daimi olarak izlenimde kalacak.

 

 

 

 

 

“Av Köşkü’nde Avcılık Üzerine” temalı Sergi 18 Mayıs 2016 tarihinde, müze üst bahçe alanında ziyaretçilerin izlenimine sunuldu. Türk milli kültüründe önemli bir yere sahip olan avcılığın tarihinin kronolojik olarak anlatıldığı sergide, görsel av alanı canlandırması da yer alıyor.

 

 

 

 

“Hünkar Köşkü’nün Biriktirdiği Anılar” Sergisi
9 Mayıs 2018 tarihinde izlenime açılmıştır. Halen izlenimde olan sergide, Hünkar Köşkü’nde konaklayan, Sultan Abdülmecit, Sultan Abdülaziz ve Sultan V. Mehmet Reşat’ın yanı sıra Atatürk’ün, Bursa ve Hünkar Köşkü ziyaretleri ile daha nice saklı anılar bu sergide gün yüzüne çıkıyor.

“Cumhuriyet’in İlk Bayrakları” Sergisi
23 Ekim-5 Kasım 2018 tarihleri arasında izlenimde kalmıştır.

“Atatürk Şıklığı” Fotoğraf Sergisi
9 Kasım-2018-15 Nisan 2019 tarihleri arasında Hünkar Köşkü Müzesi alt bahçe alanında müze dostlarıyla buluştu.

“Dünün Tanığı Hünkar Köşkü” Fotoğraf Sergisi
18 Nisan 2019 tarihinde Hünkar Köşkü Müzesi alt bahçe alanında ziyarete açıldı.
Sergi yaz ayları süresince izlenimde kalacak.